Rodičovské konzultace

Zajišťujeme setkávání rodičů v neutrálním prostředí, kde rodiče společně řeší otázky spojené s péčí o děti, jejich potřebami, právy a hledáním "nejlepšího zájmu dítěte". Zvláště v případech, kdy trvají spory měsíce až léta.

Jedna konzultace trvá 55 minut a může probíhat online nebo osobně.
Počet konzultací závisí na vašich potřebách. Můžete přijít i jednorázově.
Služba je pro rodiny z Olomouckého kraje poskytována bezplatně.
Klíčem k úspěchu je otevřenost k přijetí změn u obou rodičů.

O čem můžeme mluvit?

Témata konzultací se soustřeďují na rodičovskou roli, vyhýbáme se diskuzím o minulosti. Společně s vámi hledáme cesty, jak efektivně podporovat vaše děti v budoucnu. Často diskutovanými tématy jsou rozsah péče o děti (mimo/soudní dohoda), zlepšení komunikace mezi rodiči (naslouchání, vyjednávání, spolupráce), a způsoby komunikace s dětmi o rozchodu. Neprobíráme finanční záležitosti nebo partnerská témata, která by mohla vyvolat konflikty nebo vzpomínky na minulost. Pro tato témata doporučujeme mediace.

Kdy je vhodné přijít?

Přijďte, pokud oba rodiče souhlasíte s potřebou změny. Kontaktujte nás na základě vlastního zájmu, soudního usnesení nebo doporučení OSPODu. Společně budeme hledat téma nebo zakázku, které je především vaše.

Frekvence

Úspěch a frekvence konzultací závisí na vaší vlastní motivaci k provedení změn. Můžeme začít jednorázově a poté si domlouvat další termíny. Trvalejší změny obvykle vyžadují 5 – 10 setkání. Služba je zdarma pro rodiny z Olomouce a okolí.

Slovo ředitele

Pomáháme rodinám cítit bezpečný domov

Efektivní společné rodičovství po rozvodu získává na síle, když se rodiče shodnou na klíčových hodnotách pro budoucnost svých dětí. Nemusí být v absolutní shodě, ale vzájemný respekt k odlišnostem obou rodičů otevírá dětem dveře k výběru hodnot, které si pro svůj vlastní život vyberou jako přínosné.